Menu

odrosnę w rdzeniu drzewa

poezja, literatura, muzyka, sztuka

Spotkania poetyckie

nati.z

W miesiącu, w którym spadają liście z drzew, dużo się działo. 16 listopada w Gawlikówce miałam przyjemność czytać swoje wiersze na spotkaniu autorskim. Jeszcze przed czytaniem.

19 listopada byłam na finale XII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Kazimierza Ratonia w Olkuszu. Ciekawa relacja z tego wydarzenia tu. Ubiegłoroczna laureatka konkursu Marta Tomczyk-Maryon czyta wiersze z tomiku "Sto par bytów".


Przewodnicząca jury Magdalena Rabizo-Birek, krytyk literacki i redaktor naczelna kwartalnika "Fraza" czyta werdykt tegorocznej edycji konkursu.

Swoje wiersze czyta laureat I nagrody Paweł Podlipniak.

Ubiegły weekend spędziłam na północy. Do Lęborka wyjechaliśmy już w czwartek. Pogoda dopisała tak jak i szybka jazda autostradą Łódź - Gdańsk. Niestety w okolicach Kutna owiała nas mgła jak z horroru S. Kinga. Na szczęście tylko kilkadziesiąt kilometrów. Potem słońce i błękitne niebo, i zjazd w kręte drogi południowych Kaszub (autostrada stała się już nudna). Lębork jest ciekawym miastem, jest co zwiedzać, a mieszkańcy gościnni.

Kościół św. Jakuba25 listopada został rozstrzygnięty XXXI Ogólnopolski Konkurs Literacki im. M. Stryjewskiego., gdzie otrzymałam III nagrodę. 

2016, Natalia Zalesińska, Marian Kurzydło

Później mogliśmy wysłuchać Michała Gasza z zespołem GaDMuTrio w recitalu zatytułowanym „Wielka 8semka”. „Wielka 8semka” – to zestaw piosenek z repertuaru znanych polskich wykonawców – Andrzeja Zauchy, Stana Borysa, Grzegorza Ciechowskiego, Stanisława Soyki, Czesława Niemena, Grzegorza Markowskiego, Marka Grechuty oraz Zbigniewa Wodeckiego.

Nagrodzone teksty z wszystkich edycji konkursu można przeczytać tu

A w sobotę - witaj Łebo!Komentarze (5)

Dodaj komentarz
 • przedwieczna_sledziona

  gratulacje Natalio :)

 • Gość: [Margarithes] *.agg2.rsl.rsl-rtd.eircom.net

  Pięknie się usmiechasz, gratuluję :)

 • bona.5

  No to faktycznie się działo, tylko pozazdrościć wrażeń, życzę Ci takich jak najwięcej :)

 • nati.z

  Pięknie Wam dziękuję.

  Na tym zdjęciu zdrowo się śmieję, ponieważ wynikła
  taka "sytuacja", a fotograf akurat pstryk!
  Dwa, trzy takie wrażenia w roku mi wystarczą :).

  Pozdrawiam Was serdecznie :)

 • Gość: [Margarithes] *.agg2.rsl.rsl-rtd.eircom.net

  :)

© odrosnę w rdzeniu drzewa
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci