Menu

odrosnę w rdzeniu drzewa

poezja, literatura, muzyka, sztuka

dzieje się

"Rubinowa Hortensja"

nati.z

We wrześniu napisałam kilka nowych wierszy, które chciałam sprawdzić na konkursach poetyckich. Wysłałam zestawy na trzy konkursy, na dwóch zostałam nagrodzona ( Lębork, Piotrków). W sobotę 3 grudnia 2016 roku w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej (mieszczącej się w byłej synagodze) w Piotrkowie odbyło się podsumowanie 46. Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego o „Rubinową Hortensję”. Uroczystość poprzedzono minutą ciszy, dla uczczenia pamięci tragicznie zmarłego Przemysława Skrobka, pracownika biblioteki. Potem jedyny obecny juror dr hab. prof. nadzw. Arkadiusz Morawiec – wykładowca uniwersytecki odczytał protokół. Niestety, nie było przewodniczącego jury Wojciecha Bonowicza ( a miałam poprosić o dedykację w tomiku "Echa", był w Szczecinie) i Michała Sobola. Zdobyłam I nagrodę oraz oryginalny rubinowy puchar z huty „Hortensja”, darowany przez panią Emilię Tomecką, członkinię Stowarzyszenia Polskich Autorów, Dziennikarzy i Tłumaczy z siedzibą w Paryżu.

Rubinowa Hortensja w Piotrkowiefot. Katarzyna Renkiel

Rubinowa Hortensja w Piotrkowie

fot. Katarzyna Renkiel

Później Artur Barciś przeczytał po jednym wierszu autorstwa trzech głównych laureatów. Następnie rozpoczął swój recital przelatany anegdotami i "rozważeniami na temat bycia aktorem". Nigdy nie zapomnę aktorowi, że kazał mi powiedzieć " i cóż że ze Szwecji". Zabrałam się za to powoli, a on: tak każdy potrafi, jednym ciągiem i szybko proszę!. Na szczęście nie tylko ja zostałam tak "torturowana". Piotrkowska publiczność była zadowolona z występu, a po, ustawiła się w długiej kolejce, prosząc aktora o autografy, zdjęcia.

Jeden z moich wierszy;

Bezdech

Na jednym z pomników przyrody gnieżdżą się huby,

dziuple. Pod nimi zawsze skruszone drewno. Za sercem

z kwiatów –  plac zabaw. To tam w zimowe przedpołudnie

uderzyła główką o ławkę. Błysk w oku gawrona,

 

ucisk. Potrząsałam jej ciałem.

Gdy zaczęła płakać, drzewo poruszyło się,

poprószyło śniegiem.

 

Natalia Zalesińska

Spotkania poetyckie

nati.z

W miesiącu, w którym spadają liście z drzew, dużo się działo. 16 listopada w Gawlikówce miałam przyjemność czytać swoje wiersze na spotkaniu autorskim. Jeszcze przed czytaniem.

19 listopada byłam na finale XII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Kazimierza Ratonia w Olkuszu. Ciekawa relacja z tego wydarzenia tu. Ubiegłoroczna laureatka konkursu Marta Tomczyk-Maryon czyta wiersze z tomiku "Sto par bytów".


Przewodnicząca jury Magdalena Rabizo-Birek, krytyk literacki i redaktor naczelna kwartalnika "Fraza" czyta werdykt tegorocznej edycji konkursu.

Swoje wiersze czyta laureat I nagrody Paweł Podlipniak.

Ubiegły weekend spędziłam na północy. Do Lęborka wyjechaliśmy już w czwartek. Pogoda dopisała tak jak i szybka jazda autostradą Łódź - Gdańsk. Niestety w okolicach Kutna owiała nas mgła jak z horroru S. Kinga. Na szczęście tylko kilkadziesiąt kilometrów. Potem słońce i błękitne niebo, i zjazd w kręte drogi południowych Kaszub (autostrada stała się już nudna). Lębork jest ciekawym miastem, jest co zwiedzać, a mieszkańcy gościnni.

Kościół św. Jakuba25 listopada został rozstrzygnięty XXXI Ogólnopolski Konkurs Literacki im. M. Stryjewskiego., gdzie otrzymałam III nagrodę. 

2016, Natalia Zalesińska, Marian Kurzydło

Później mogliśmy wysłuchać Michała Gasza z zespołem GaDMuTrio w recitalu zatytułowanym „Wielka 8semka”. „Wielka 8semka” – to zestaw piosenek z repertuaru znanych polskich wykonawców – Andrzeja Zauchy, Stana Borysa, Grzegorza Ciechowskiego, Stanisława Soyki, Czesława Niemena, Grzegorza Markowskiego, Marka Grechuty oraz Zbigniewa Wodeckiego.

Nagrodzone teksty z wszystkich edycji konkursu można przeczytać tu

A w sobotę - witaj Łebo!"Po obu stronach"

nati.z

W czerwcu ukazała się antologia 

rok wyd.: 2016 

autorzy: Julia Dunajewska, Zenon Dytko, Jolanta Dzierań, Monika Fiodorów, Jolanta Gęsicka, Marta Jurkowska, Beata Kyan, Agata Litwin, Marcin Niziurski, Bogusław Olczak, Piotr Ornoch, Krzysztof Rodak, Krystyna Szel, Barbara Zakrzewska, Natalia Zalesińska, Marta Zelwan 
ilustr.: Marcin Niziurski, Piotr Ornoch
wyd.: Autorskie Galerie Sztuki

Serdecznie zapraszam!. Będę duchem, podobno w pierwszym rzędzie.


Z promocji "Święta żywych"

nati.z

W środę 22 czerwca w Centrum Kultury MOK w Olkuszu odbyła się promocja najnowszej książki poetyckiej "Święto żywych" Łukasza Jarosza. Wiersze pierwszego laureata Nagrody im. Wisławy Szymborskiej czytali znakomici krakowscy aktorzy Jerzy Trela i Wojciech Trela.

Spotkanie w niecodziennym anturażu wystawy pt. „...się plecie”, dla uczczenia trzydziestej rocznicy śmierci Władysława Wołkowskiego (artysty okrzykniętego Michałem Aniołem Wikliny i zaliczanego do najwybitniejszych europejskich dizajnerów XX wieku.) zaczęło się od przywitania przybyłych przez Łukasza Jarosza, który opowiedział o swoim pierwszym spotkaniu z Jerzym Trelą, o tym jak uścisnęli sobie ręce. Aktor już po raz trzeci czytał poezję Łukasza, tym razem ze swoim synem. Przed czytaniem zmienił wiklinowy fotel na wiklinowe krzesło, bo na nim lepiej się siedzi, a przede wszystkim nie zapada. Wprowadzeni zostaliśmy w świat wierszy, mogliśmy w nich być, przeżywać. Po spotkaniu nastał czas na otrzymanie dedykacji, podziękowaniu autorowi i aktorom za popołudnie w klimacie świetnej poezji. Można było obejrzeć prace Wołkowskiego.

 

Jerzy Trela czyta wiersze ze "Święta żywych".

Łukasz Jarosz z nieznaną czytelniczką, drugą w kolejce po autograf.

zdjęcia własne

Jubileuszowy finał OKP im. K. K. Baczyńskiego

nati.z

19 marca spędziłam w Łodzi. W Łódzkim Domu Literatury odbył się finał XXV edycji Konkursu Poetyckiego o Nagrodę im. K. K. Baczyńskiego. 

Jury w składzie:  przewodnicząca: Joanna Ślósarska (Łódź)

członkowie:  Justyna Fruzińska (Łódź), Roman Honet (Kraków), Dorota Korwin-Piotrowska (Kraków), Magdalena Rabizo-Birek (Rzeszów)

sekretarze:
Julian Czurko i Milena Rosiak postanowiło przyznać:

I Nagrodę -  Natalii Zalesińskiej z Katowic za zestaw "błysk"

II Nagrodę - Czesławowi Markiewiczowi z Zielonej Góry za zestaw "Łapa łamie łapę"
III Nagroda powędrowała w ręce Joanny Żabnickiej z Lubonia za zestaw "MACIEJKA"

Nagrodę TETIS otrzymał Piotr Zemanek z Bielska-Białej za zestaw "PRESTIGE"


Dwa równorzędne Wyróżnienia przyznano  Marianowi Lechowi Bednarkowi z Czernicy za zestaw "DRZEWKO" oraz Pawłowi Kobylewskiemu z Bytomia za zestaw "księga psa"

To konkurs, w którym do ogłoszenia wyników nikt nie wie, jaką nagrodę otrzymał, a jurorzy nie wiedzą, komu nagrody przyznali. Wtajemniczeni są tylko sekretarze konkursu.

Pani Magdalena Rabizo - Birek przyznała, że z zestawu wierszy "błysk" nie można było się zorientować, czy wiersze pisała kobieta czy mężczyzna. Taką samą opinię usłyszałam w Świdwinie z ust pani Iwony Smolki (dwa różne zestawy wierszy).

Czytam wiersze

 "w ogniu pytań "- rozmowa z Moniką Kocot i Julianem Czurko (zdjęcia własne)

fot. Bogumiła Jęcek

wiersze czyta Czesław Markiewicz

Joanna Żabnicka

Piotr Zemanek

Marian Lech Bednarek

Paweł Kobylewski

Laureaci i sekretarze jury - zarazem prowadzący finał konkursu.

Członkowie Stowarzyszenia im K.K. Baczyńskiego, rozmowa o początkach stowarzyszenia i upływającym czasie.

wszystkie fot. Bogumiły Jęcek.

zdjęcie własne

Przed godz. 16 mogliśmy wysłuchać mini próbę Dzikich jabłek, koncert odbył się po 19. Niestety już wtedy wracałam do domu. Po koncercie w TJW laureatem został Czesław Markiewicz.

W drodze powrotnej mijając Stajnię Jednorożca. (zdjęcie własne)

Czas na czytanie

nati.zCzas na czytanie tu

POEZJA

Grzegorz Kielar, Karolina Kułakowska, Michał Kozłowski,
Marzena Orczyk-Wiczkowska, Marcin Zegadło, Jerzy Beniamin Zimny,
Natalia Zalesińska

PROZA

Jacek Durski, Asia Flisek, Mirosław Gabryś, Wioletta Grzegorzewska,
Aneta Lejwoda – Zielińska, Danka Markiewicz, Łukasz Suskiewicz,
Karol Maliszewski, Beata Zdziarska

FOTOGRAFIA-GRAFIKA-MALARSTWO

Misior Cudak, Anna Kmita, Jacek Szlak, Ewa Adriana Szumowska

sZAFa Presents

Ewa Frączek - Poeci się wykreślają
Leszek Jodlińśki - Slandia
Zbigniew Kresowaty - O twórczości Jacka Durskiego
Klaudia Raczek - Współczesna poezja ukraińska. Próba diagnozy i zrozumienia
Maja Staśko - Otua. Autoterapeutyczność a autotematyczność wokół „Szklanych ust” Lecha Majewskiego (III)

ESEJE-FELIETONY-RELACJE

Paweł Dąbrowski - Europejskie obchody kultury
Magda Harmon - Substancje nasycone
Zbigniew Kresowaty - „O co pytają nas wielcy filozofowie”- Pytał sam siebie i otwierał tezy w swoich cyklicznych wydaniach książkowych wciąż bardzo świeżych historyk filozofii, teoretyk prof. Leszek Kołakowski
Marta Kołodziejska - Ubiór jako symbol w kulturze i sztuce 20 wieku
Wiola Maj - O pokazywaniu języka, czyli zmora redaktora
Ania Możdżeń-Brzozowska - Sztuka. Kto ją rozumie?


TEATR, FILM

Natalia Kołaczek - „Jak zatrzymać ślub”

KRYTYKA LITERACKA-RECENZJE

Paweł Dąbrowski - W oparach nowomowy. Mariusz S. Kusion „Zarządzanie zasobami emocjonalnymi” * Wszystko na „O”. Łucja Dudzińska. „OB – krew i woda” * Nostalgia końca świata. Bożena Boba-Dyga "Koniec sezonu”
Leszek Jodliński - Przekraczanie Rubikonu (eseje z Nowego Jorku) „Złota Dama” * Thérèse. Szkic o malarstwie Balthusa * Powrót Boscha do lasu
Justyna Kasperek - Aranżacje. „Namiestnik” Grzegorz Wróblewski
Małgorzata Południak - Retrospekcja. Marcin Zegadło „Hermann Brunner i jego rzeźnia”
Jakub Sajkowski - O eklektyczności i dobitności w debiucie poetyckim Anny Musiał. Anna Musiał „Pandemonium”
Natalia Zalesińska - Niebo rozpędzone jak młyńskie koło. Łukasz Jarosz „Kardonia i Farben”
Beata Zdziarska - Andrzej Kołaczkowski Bochenek „Nie idź tam człowieku! Rozważania o Jakubowym szlaku pątniczym”

ROZMOWY

W SZAFIE: Cykl o życiu, sztuce i przyjaźni (II). Małgorzata Południak rozmawia z Katarzyną TchórzZ Tyskiej Zimy Poetyckiej

nati.z

 Konkurs XVI Tyska Zima Poetycka rozstrzygnięty!

Jury w składzie: Jacek Gutorow, Karol Maliszewski, Tadeusz Sławek

po przeczytaniu i dogłębnym przeanalizowaniu maszynopisów 69 tomików poetyckich spełniających warunki regulaminu, jako kandydata do nagrody postanowiło wskazać autora maszynopisu  „Brudy prać” opatrzonego godłem Nobody

    1.02.2016  nastąpiło w Teatrze Małym  komisyjne odtajnienie godła. Laureatem XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Tomik Wierszy „Tyska Zima Poetycka” – po debiucie jest  Jacek Mączka z Sanoka. Jury stwierdza, że laureatowi przysługują nagrody regulaminowe: wydanie drukiem nagrodzonego tomiku, nagroda pieniężna w wysokości 3.000 zł brutto ufundowana przez Teatr Mały w Tychach.

  Po trzyletniej nieobecności na rozstrzygnięciu Tyskiej Zimy Poetyckiej ( a to choroba, a to wyjazdy) znów byłam w Teatrze Małym. W piątek 26 lutego jury nagrodziło laureata, a każdy na spotkaniu promującym od organizatora konkursu otrzymał książkę " Brudy prać"

 

 okladka_tomik_tzp2016

 

 

Wysłuchaliśmy jurorów, którzy wygłosili laudację. Następnie Jacek Mączka wypowiedział się na temat swojej najnowszej książki (dziewiąta).  Autor ma wielki dystans do swojej twórczości, powiedział : „ nie lubię tego tomiku, wolę swoje poprzednie”. Przeczytał więc, kilka wierszy z wcześniejszych pozycji, a następnie z „Brudy prać”.

Później był czas na rozmowy, dedykacje.

 

 

symfoniczny czwartek

nati.z

Wieczór czwartkowy spędziłam na koncercie.Koncerty w tym tygodniu chyba sobie daruję, z powodu przygotowań

świątecznych. A warto być na tych koncertach. Cóż, nie można się

rozerwać.

Z M.(14)

nati.z

wstaje listopadowy dzień

z listopadowego grzybobrania

bardzo, bardzo lubię

Poetycka sobota w Olkuszu

nati.zJutro Finał XI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Kazimierza Ratonia.

Wspomnienie o poecie Kazimierzu Ratoniu.

Posłuchamy również wierszy z tomów: "Rok Drewnianego Konia" Kariny Stempel i "Wnętrza gór" Roberta "Robura" Feszaka, którzy byli laureatami konkursu w poprzedniej edycji.

Promocja tomów poetyckich poprzednich laureatów. Spotkanie z jurorami.Ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród.

Początek godz. 15.00.

Miejsce - Galeria Sztuki Współczesnej Biuro Wystaw Artystycznych  w Olkuszu ul. Szpitalna 34

 

chwila na piosenkę poetycką, śpiewa i gra bard z Zawiercia 

Bogdan Dworak opowiada o Kazimierzu Ratoniu.

zdjęcia własne

Poeci w Zamku (2)

nati.z

Zamek w Świdwinie

 

Zawody w strzelaniu z kuszy i łuku.

Kościół w Świdwinie

W drodze powrotnej na południe

Z drogi pomiędzy Połczynem a Starym Drawskiem

W Starym Drawsku nad Jeziorem Drawskim

Nad jeziorem Sarcz

Trzcianka


zdjęcia własne

Muzycznie urodzinowo

nati.z

11 września 150 lat temu Katowicom nadano prawa miejskie. Jest to zatem powód do muzycznego świętowania.

Koncertów plenerowych (wstęp wolny) można posłuchać w tzw. Strefie kultury pomiędzy nową salą NOSPR i nową siedzibą Muzeum Śląskiego, na terenie dawnej kopalni Katowice.

Koncerty biletowane będą miały miejsce w Pałacu Młodzieży, NOSPRze oraz Kościele Ewangelickim. Hiszpański gitarzysta flamenco Paco Peña wykona w Sali NOSPR utwór skomponowany specjalnie na tę okazję.

Program:

10 września, czwartek, godz. 18.00
Sala Pałacu Młodzieży
Bilety 10 i 20 zł
Arka Noego

11 września, piątek
Strefa Kultury
Wstęp wolny

Misia FF, godz. 17.00
Natalia Przybysz , godz. 18.30
Archive, godz. 20.00

11 września, piątek, godz. 19.00
Sala Teatralna Pałacu Młodzieży

bilety 15 i 20 zł

Pumeza Matshikiza i Orkiestra AUKSO

12 września, sobota
Strefa Kultury
wstęp wolny

Łąki Łan, godz. 17.00
African Salsa Orchestra, godz. 18.30
Morcheeba's Skye & Ross, godz. 20.00

12 września, sobota, godz. 19.30
Sala koncertowa NOSPR
Bilety od 15 do 30 zł

Paco Peña & Flamenco Company oraz Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia

13 września, niedziela
Strefa Kultury
Wstęp wolny

Godz. 18.00
Złote myśli kobiety – Małgorzata Maliszczak, Lora Szafran

Godz. 19.30
AUKSO/VOŁOSI

13 września, niedziela, godz. 20.00
Kościół Ewangelicki
Bilety 5 i 10 zł

The Face of God


Początek koncertu Natalii Przybysz
zdjęcie własne.

Z minutą po minucie plac wypełniał się tłumem.

Po godz. 20.30 zaczął się świetny koncert Archive, pierwszy utwór

Feel it. Poczułam, byłam jak w opowieści słów, muzyki, wizualizacji.

 

 

Kanał zespołu na youtobe ArchiveVEVO


Muzeum Śląskie (2)

nati.z

W podziemiach muzeum, na drugiej i czwartej kondygnacji można oglądać wystawy stałe i czasowe.

Na drugim poziomie zobaczymy Galerię sztuki polskiej od 1800 do 1945 roku (można ją fotografować),  Galerię sztuki polskiej po 1945 roku, Galerię plastyki nieprofesjonalnej. Szczególnie spodobały mi się linoryty przedstawiające "odeszły już Śląsk" - krajobraz miast z kopalnianymi wieżami, pracę górnika, sztolnie, kopalniane chodniki.( tutaj obowiązuje zakaz zdjęć).

Na czwartym poziomie: bardzo interesujące wystawy:

Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów, Laboratorium przestrzeni teatralnych - przeszłość w teraźniejszości, Centrum Scenografii Polskiej. 

W czwartym kwartale 2015r. udostępniona będzie Galeria śląskiej sztuki sakralnej.

Na P-4 można pstrykać zdjęcia, przynajmniej do czasu, to sobie popstrykałam smartfonem. W następnym wpisie umieszczę zdjęcia z wystawy Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów.zdjęcia własne

Muzeum Śląskie (1)

nati.z

Na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego Katowice powstała nowa siedziba, a właściwie kompleks budynków Muzeum Śląskiego: nowe budynki z podziemnymi kondygnacjami, stare budynki po rewitalizacji ( jeszcze kilka czeka do remontu).

Muzeum Śląskie

 

Wjazd na wieżę widokową

Kolejka na wejście do muzeum

zdjęcia własne

Poetycka Noc Świętojańska

nati.z

Plakat Poetycka Noc Świętojańska

Podczas Poetyckiej Nocy Świętojańskiej Podczas ogłoszone zostaną wyniki XVI Ogólnopolskiego Turnieju Jednego Wiersza. ( Lista laureatów )

Tego dnia na Koszutkę zjadą zatem nie tylko stali bywalcy, ale także goście – poeci z całego kraju, którzy otrzymają nagrody pieniężne i książkowe. Zaś wszystkie nagrodzone i wyróżnione wiersze znajdą się w okolicznościowym tomie wierszy, który jak co roku zostanie wydany przez organizatorów konkursu. Impreza odwołuje się do tradycji Nocy Świętojańskiej, a więc nie obędzie się bez poszukiwania kwiatu paproci. Szczęśliwemu zdobywcy czy zdobywczyni paproci można życzyć by jak chce tradycja przyniosła zdrowie, szczęście i bogactwo.

W części artystycznej wystąpi w recitalu pt. „To były piękne dni…” znana wszystkim gwiazda polskiej piosenki Halina Kunicka. Usłyszymy znane przeboje artystki, m.in.: „To były piękne dni”, „Niech no tylko zakwitną jabłonie”, „Czumbalajka” oraz klasykę przedwojennego kabaretu, rosyjskie romanse, piosenki napisane dla Artystki przez Agnieszkę Osiecką, Wojciecha Młynarskiego czy Ernesta Brylla.

Koncert będzie połączony z promocją książki autorstwa

Haliny Kunickiej i Kamili Dreckiej pt. „Świat nie jest taki zły”.
Imprezę poprowadzą Gabriela Łęcka i red. Maciej Szczawiński.
Wstęp wolny.

23 czerwca o godzinie 17.00

MDK "Koszutka" ul. Grażyńskiego 47Halina Kunicka

PORT POETYCKI

nati.z

W najbliższą sobotę.

Zapraszam w imieniu organizatorów.

 

http://d.wiadomosci24.pl/g2/d9/4e/0a/332071_1434100599_1e70_p.jpeg

Z Portu


XIII Port Poetycki - 20-06-2015 - Sztalugarnia. Prace: Marzena Ablewska- Lech. Prezentacja: Małgorzata Południak

Joanna Vorbrodt i Romuald Vorbrodt

zdjęcia własne

Industriada w gorącą sobotę

nati.z

Balkan.

W naszym parku.

Maluję, maluję.

Świetnie się bawimy.

Nie ma jak ciastolina, robimy kolorowe makaroniki.

O, tak się uśmiecham!

Czy na mój widok kołacze pani serce?

zdjęcia własne

Coś na weekend

nati.z


Otwarcie Art Naif Festiwal

12 czerwca o godz. 18:15 Galerię Szyb Wilson ponownie wypełnią zaczarowane światy malarzy naiwnych. Motywem przewodnim jest Skandynawia, dlatego możemy oczekiwać, że szczególnie wiele pojawi się prac artystów z północny Europy.
 
Pierwszy wieczór Art Naif Festiwalu jak zwykle ma być wyjątkowym świętem poświęconym sztuce, która „rozgrzewa serca i koi duszę”. Swoją obecność zapowiedziało wielu artystów z Danii i Finlandii, ale także Australii, Rumunii, Izraela, Ukrainy, Austrii czy Słowenii. Zawsze licznie zjawiają się także polscy twórcy, i to nie tylko lokalni. Podczas wystawy będzie można podziwiać prace malarzy, rzeźbiarzy i ceramików jeszcze z 25 innych państw, w sumie zaprezentuje się ponad 300 artystów.
 
Otwarcie upłynie w klimacie szwedzkiej nocy świętojańskiej, trochę przyspieszonej, bo ta prawdziwa dopiero w kolejny weekend. Na pewno jednak pojawią się tradycyjne w tym dniu przysmaki: przede wszystkim truskawki ze śmietaną, zaś każdy fan połączenia kawy i słodkości może zrobić sobie przerwę na fika – czyli kawę z cynamonową drożdżówką. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych z motywem konika Dala w roli głównej.
 
Na zakończenie – muzyczna gwiazda wieczoru – fiński kwartet Sväng, który od 2004 roku udowadnia, jak wielkie możliwości kryje w sobie mała harmonika ustna.

Wstęp wolny.

Znalezione obrazy dla zapytania Industriada 2015

Program tu14 czerwca godz. 12:00

Marie Jonsson-Harrison ( australijska malarka) w Galerii Wilson

będzie czytać ilustrowaną przez siebie książkę "Winston Knows" (równolegle tekst będzie czytany po polsku), a potem pokaże uczestnikom, jak powstawały ilustracje do niej.

A to wcale nie takie zwykłe rysunki, tylko gliniane płaskorzeźby. Każdy uczestnik będzie sam mógł taką wykonać pod profesjonalnym okiem artystki.
Poetycki weekend

nati.z
W sobotę wybieram się na port poetycki, zapraszam w imieniu organizatorów.
Program poniżej (już od piątku)

Zdjęcie: zapraszamy serdecznie na XII edycję Portu Poetyckiego
Brzeg od jutra wita miłośników słowa


Zdjęcie użytkownika Poeci Po Godzinach.

© odrosnę w rdzeniu drzewa
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci